26 EYLÜL 2019 • 0 COMMENT

Eylül ayında gerçekleştirdiğimiz Kanban Management Professional-1 (KMP-1) eğitim 2 gün sürdü. İlk gün Kanban metodunu felsefesi ve mekaniklerinin anlatıldı. İkinci günde STATIK (Systems Thinking Approach to Introducing Kanban ) yaklaşımını atölye çalışmalarıyla işlendi.

Organizasyonların problemlerine hazır çözümler enjekte etmek yerine, Kanban metodu STATIK çalışması sayesinde önce teşhis sonra tedavi yaklaşımını önerir. KMP-I eğitiminin 2. gününde ekiplere teşhis koymaları için gerekli adımlar gösterilmektedir. Bu teşhis adımlarından sonra ön tedavi ortaya çıkmaya başlar. Bu teşhis ve tedavi süreci aralıklarla yapılması gereken bir süreçtir.

Bu teşhis ve tedavi süreci ekiplere aralıklarla yapılması gereken bir süreçtir. Ideal olan ekiplerin bu süreci ihtiyaç duydukları anda kendilerinin yapabilir hale gelmesidir.

Toplamda 2 gün süren, 3 oyun ve 7 adet grup çalışmasının yer aldığı yoğun bir KMP-I eğitim programını daha tamamlamış olduk.

Katılımcılarımızın değerli yorumlarını okumak için tıklayınız : https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6579303121896513536/

Business Agility lover, TDD guy, clean coder, non-stop learner.

Business Agility lover, TDD guy, clean coder, non-stop learner.